معنای زیبایی هر سال تغییر می‌کند. به موازات ترندهای جدید و آن چه در دنیای مد و فشن رخ می‌دهد، یک روز کک و مک روی استخوان گونه، تعبیر زیبایی است و سال بعد پوست سالم و شفاف و حتی کمی رنگ پریده تعریف زیبایی می‌شود. همۀ این تغییرات در کنار هم باعث شده تا مردم هم بیشتر از گذشته مراقب سلامت پوستشان باشند و دنبال انواع و اقسام کرم‌های آبرسان، مرطوب کننده، لایه بردار و ترمیمی بروند.

یکی از نوآوری‌های تکنولوژی در حوزه جوانسازی پوست و ترمیم زخم‌های پوستی دستگاهی به نام آر اف فرکشنال است که در صنعت زیبایی حسابی غوغا به پا کرده و توانسته با نتایج مثبتش، تغییر بزرگی در صنعت زیبایی  همراه داشته باشد. سایت MED118 به عنوان یکی از سایت‌های فروش آنلاین دستگاه آر اف فرکشنال و با توجه به محبوبیت روزافزون استفاده از این تکنولوژی، قصد دارد تا در این مقاله خیلی خلاصه و سریع درباره دستگاه ار اف فرکشنال و موارد استفاده از آن صحبت کند تا اگر قصد خرید این دستگاه برای کلینیک‌تان را دارید، با اطمینان بیشتری در این باره اطلاعات کسب کنید، پس با ما همراه شوید.

آر اف فرکشنال

تکنولوژی آر اف فرکشنال چیست؟

دستگاه آر اف فرکشنال یکی از جدیدترین دستگاه‌های صنعت پزشکی در حوزه زیبایی پوست است که با کمک امواج رادیویی یا RF بافت پوست را تحریک می‌کند. این دستگاه عموماً برای بازسازی پوست، کاهش چین و چروک صورت و پیشانی، جوانسازی، ترمیم جای زخم، روشن شدن و شفافیت پوست، رفع منافذ باز، لیفت پوست صورت و گردن استفاده می‌شود. در واقع به زبان ساده دستگاه ار اف فرکشنال با روش تهاجمی سراغ لایه‌های سطحی و عمیق پوست می‌رود تا با تحریک آن‌ها به ترمیم دوباره به مرور زخم‌ یا هرگونه اثر سوختگی و اسکار را ترمیم کند، چروک‌ها را از بین ببرد و به اصطلاح پوست را جوان و شفاف کند.

درمانی که با استفاده از هر کرم لایه بردار در دو تا سه دوره مصرف آن هم به صورت مداوم رخ می‌دهد، با چند جلسه درمان ار اف فرکشنال ایجاد می‌شود. البته این روش درمانی نکاتی هم دارد که در ادامه معرفی کردیم. پیش از آن بیایید با انواع دستگاه آشنا شویم.

انواع دستگاه آر اف فرکشنال چیست؟

خب احتمالاً تا اینجا حسابی مشتاق شدید و می‌خواهید دربارۀ این دستگاه معجزه‌گر بیشتر بدانید. تمامی آنچه دربارۀ ار اف فرکشنال گفتیم، فقط توسط یک دستگاه انجام نمی‌شود بلکه انواع مختلفی از آر اف فرکشنال در کلینیک‌های زیبایی استفاده می‌شود که در دو گروه زیر دسته‌بندی می‌شوند.

  •  ار اف فرکشنال میکرونیدل
  • دستگاه ار اف فرکشنال کونتراچ

 آر اف فرکشنال میکرونیدل

دستگاه میکرونیدل یکی از جدیدترین انواع آر اف فرکشنال است که به آن دستگاه سوزنی هم می‌گویند (در زبان انگلیسی میکرو به معنای کوچک و نیدل به معنای سوزن است). همانطور که از نام میکرونیدل مشخص است، این تکنولوژی جدید از سوزن‌های میکرو یا بسیار ریزی تشکیل شده است. این سوزن‌ها 120 میکرون قطر دارند و تا عمق دو میلی‌متری پوست (یعنی بسیار بسیار کم) نفوذ می‌کنند. بعد از نفوذ به لایه‌های پوست، وظیفۀ نیدل‌ها این است که با ارسال امواج رادیوفرکانسی لایه‌های سطحی و عمیق پوست را با روش تهاجمی ترمیم و وادار به بازسازی طبیعی کنند. به این ترتیب پوست دوباره خودش را درمان می‌کند تا رد زخم خیلی زود برطرف شود، اما فرایند جوانسازی چگونه توسط این دستگاه انجام می‌شود؟

احتمالا دربارۀ کلاژن شنیده باشید، ماده‌ای پروتئینی که که اگر به صورت موثر در بدن تولید شود، پوست را شفاف، شاداب و جوان نگاه می‌دارد. با افزایش سن تولید پروتئین کلاژن به مرور کمتر می‌شود و همین مورد است که چین و چروک‌های زیادی را در پیشانی، زیر چشم و اطراف لب همراه خودش می‌آورد. دستگاه میکرونیدل با ارسال امواج رادیویی لایه سطحی و عمیق پوست را به کلاژن‌سازی تحریک می‌کند و این فرایند به جوانسازی طبیعی پوست بدون دخالت هرگونۀ داروی شیمیایی منجر می‌شود.

دستگاه آر اف فرکشنال

دستگاه ار اف فرکشنال کونتراچ

نوع دوم دستگاه آر اف فرکشنال، مدل کونتراج است که با فناوری یک قطبی و دوقطبی زخم، اسکار یا هرگونه آسیب پوستی را حتی تا لایه‌های عمیق پوست هم ترمیم می‌کند.

خوشبختانه عوارض و خطرات دستگاه کونتراچ کم و جزئی است و بلافاصله چند ساعت بعد از درمان، بیمار شاهد تاثیر مثبت و سازنده آن خواهد بود. البته چند ساعتی بعد از پایان جلسه درمان، ممکن است بیمار احساس سوزش روی پوست داشته باشد یا حتی احساس التهاب کند که جای نگرانی نیست و بلافاصله فروکش خواهد کرد.

کاربردهای دستگاه آر اف فرکشنال چیست؟

تا اینجا خیلی گذرا به کاربردهای دستگاه آر اف فرکشنال اشاره کردیم که مهم‌ترین آن ترمیم زخم‌های پوستی، کلاژن سازی و جوانسازی است. اما دیگر کاربردهای دستگاه آر اف فرکشنال چیست؟

سفید و روشن کردن پوست

روشنایی و شفاف بودن پوست صورت این روزها یکی از معیارهای زیبایی است، به همین خاطر بسیاری از بانوان با استفاده از انواع روتین‌های پوستی به دنبال سفیدکردن هرچه بیشتر پوست صورتشان هستند. سراغ کرم‌های مختلف می‌روند، به صورت مداوم از ماسک استفاده کرده و اسکراب می‌کنند. این روش‌ها اگر مداوم باشد، قطعاً به نتیجه مثبت رسیده و حتی سلامت پوست را تصمین هم می‌کند اما تکنولوژی هم برای روشن کردن پوست صورت دست به کار شده است. دستگاه آر اف فرکشنال با نفوذ به لایه‌های عمیق پوست، تحریک سلول‌ها به ترمیم مجدد و کلاژن‌سازی تاثیر و نقش مهمی در روشن شدن و شفافیت بیشتر پوست صورت دارد.

رفع چروک‌ها‌ و ترمیم پوست صورت

کاربرد دیگر این دستگاه تحریک لایه‌های سطحی و عمیق پوست صورت یا روی شکم (برای رفع چروک‌های شکمی بعد از زایمان) به بازسازی مجدد با فرایندی طبیعی است تا با این روش سلول‌های جوان جای پوست قدیمی را بگیرند و به مرور چین و چروک‌ها با جایگزینی سلول‌های جوان از بین برود.

اگر هیچ کرم و لایه برداری برای جوانسازی و رفه چین‌های پوستی‌تان جواب نداده، تکنولوژی ار اف فرکشنال برای رفع چروک‌های پیشانی، چروک پنجه کلاغی دور چشم و از همه مهم‌تر خط لبخد کنار لب‌ها توصیه می‌شود.

لیفتینگ و رفع پوست شل

اگر می‌خواهید از شر پوست شل صورت به خصوص غبغب یا کنار ابرو راحت شوید و یک حال اساسی به صورتتان بدهید، برای لیفت کردن بهتر است که سراغ در مان با دستگاه آر اف فرکشنال بروید.

درمان غبغب شل، افتادگی پلک و ابرو بخشی از درمان‌های ار اف فرکشنال است. در واقع اگر افتادگی به حدی باشد که نیازی به عمل حراجی نداشته باشد، به راحتی با این دستگاه می‌توانید روند لیفت کردن را شروع کنید.

ترمیم زخم‌ها و اسکارهای پوستی

از دیگر کاربردهای تکنولوژی ار اف فرکشنال ترمیم رد زخم، عوارض پوستی ناشی از تصادف یا بخیه و انواع اسکارهای پوستی است. اگر بارها و بارها سراغ کرم‌های لایه‌بردار و پزشک‌های مختلف رفتید. و نتیجه نگرفتید بهتر است که از پزشکتان بخواهید درمان با دستگاه آر اف فرکشنال را شروع کند تا پوست با روند طبیعی ترمیم خودش مجدد سلول‌های جدید بسازد. و جای زخم‌هایتان با جایگزینی سلول‌های پوستی جوان‌تر به مرور ترمیم شود.

دستگاه آر اف فرکشنال

فرایند درمانی دستگاه ار اف فرکشنال

البته بعد از آشنایی با این کاربردهای مهم، احتمالاً می‌خواهید بدانید که روند کار دستگاه آر اف فرکشنال چیست. تا با خیال راحت این روش درمانی را برای کلینیک‌تان استفاده کرده و به بیماران مختلف توصیه کنید.

پزشک متخصص بر اساس نیاز درمانی بیمار، عارضه پوستی (مثلاً تعداد چین و چروک یا شدت زخم یا عارضه پوستی) و موارد مشابه دستگاه را روشن کرده. و بر اساس ولتاژ مشخصی برای ارسال امواج رادیویی آن را تنظیم می‌کند. تا درمان شروع شود. با حضور پزشک متخصص اصلاً جای نگرانی برای بیمار وجود ندارد و فرایند درمان کاملاً تحت کنترل است. فقط چندین نکته بسیار مهم در شروع درمان باید حتماً به بیمار گوشزد شود که در ادامه خلاصه آن‌ها را توضیح دادیم.

نکات مهم برای درمان با دستگاه ار اف فرکشنال

پیش از شروع درمان پوستی به کمک آر اف فرکشنال، پوست صورت بیمار باید حتماً شسته شود. در واقع زمانی باید درمان شروع شود که هیچ‌گونه مواد آرایشی، کرم مرطوب‌کننده و … روی پوست نباشد. در ضمن مشابه دستگاه لیزر موهای زائد، اتاق درمان باید حتماً خنک باشد و تهویه هوای مناسبی داشته باشد.

در صورتی که روند درمان با سلامت طی شد، برحسب نوع رنگ‌دانه‌های پوست ممکن است. صورت کمی قرمز شود یا ورم کند، این تغییر حالت تا حدی طبیعی است و جای نگرانی ندارد. اما پیش از ترک محل باید حتما بیمار توسط پزشک مجدد چک شود.

در روز درمان و تا سه روز بعد از آن بیمار نباید از هیج ماده شوینده، تونر پاکسازی، میسلار واتر، لوازم آرایشی، لایه بردار و از همه مهم‌تر اسکراب استفاده کند. در این مدت هم شستشوی صورت باید حتماً با آب خنک باشد.

تنها کرمی که بیمار مجاز به استفاده از آن است، ضدآفتاب استاندارد با SPF بالا است. تا با توجه به لایه‌ برداری سطحی، پوست صورت به طور کامل در برابر اشعه فرابنفش و دیگر اشعه‌های مشر خورشید محافظت شود. این روتین مراقبتی هم کاملا مشابه لیزر موهای زائد صورت است.

در ضمن اگر بیمار اهل ورزش، پیاده‌روی، باشگاه رفتن و استخر است. توصیه علمی این است که تا 7 روز بعد از درمان از تمرین کردن، مراجعه به استخر و سونا جدا خودداری کند.

درمان با دستگاه ار اف فرکشنال

 

آیا درمان با دستگاه ار اف فرکشنال عوارض هم دارد؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از بیماران دارند، این است که عوارض احتمالی دستگاه آر اف فرکشنال چیست؟

بگذارید با این مورد شروع کنیم که تقریباً هیچ روش درمانی بدون عوارض نیست، اما تفاوت در میزان و شدت این عوارض است. مثلاً همین ورم کردن صورت بعد از جلسه یا عدم استفاده از شوینده شیمیایی. برای چند روز یکی از چندین عوارض درمان با دستگاه ار اف فرکشنال است.

اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر بدانیم که عوارض دستگاه آر اف فرکشنال چیست. باید اول سراغ مدل میکرونیدل برویم. مهم‌ترین عوارض استفاده از درمان میکرونیدل التهاب، ورم و قرمزی پوست صورت است. البته همانطوری که گفتیم، شدت قرمز شدن پوست صورت به رنگ‌دانه‌های پوستی بیمار نیز بستگی دارد.

با توجه به این عوارض و البته استفاده از امواج رادیوفرکانسی برای درمان عوارض پوستی معمولاً پیشنهاد می‌شود. که مادران شیرده و بانوان باردار، افرادی که دچار بیماری قلبی مثل گرفتگی عروق هستند. مبتلایان به بیماری‌های خودایمنی و کسانی که انعقاد خونشان اختلال دارد، از این روش درمانی استفاده نکنند. در ضمن در صورتی که پلاتین یا دیگر ایمپلمنت‌های فلزی در بدن بیمار باشد. یا شخص داروی راکوتان مصرف کرده، بنا به نظر متخصصان و پزشکان. برای حفظ سلامت بیمار مجاز به درمان از طریق دستگاه ار اف فرکشنال نیست و بهتر است که دارودرمانی جایگزین شود.

به همین خاطر عموماً پزشکان توصیه می‌کنند. که برای درمان عارضه‌های پوستی، فقط بیماران 30 تا 60 سال درمان با ار اف فرکشنال را استفاده کنند. البته پیش از شروع درمان، پزشک متخصص باید حتماً بیمار را ویزیت کرده، از سلامت و سوابق پزشکی، داروهای مصرفی و موارد مشابه مطمئن شود. و سپس زمان شروع درمان و تعداد جلسات را مشخص کند.

 

دستگاه آر اف فرکشنال

خرید دستگاه ار اف فرکشنال از MED118

بعد از آشنایی با تکنولوژی ار اف فرکشنال و انواع روش درمان، احتمالاً درباره خرید دستگاه هم برایتان سوال پیش آمده است. به همین خاطر می‌خواهم فروشگاه آنلاین MED 118  را معرفی کنم. این فروشگاه از بهترین متخصصان حوزۀ تجهیزات پزشکی، درمانی و زیبایی تشکیل شده است. که علاوه‌ بر دستگاه ار اف فرکشنال در حوزه خرید دیگر تجهیزات پزشکی نیز شما را راهنمایی می‌کنند.

برای مشاوره خرید می‌توانید با تیم پشتیبانی ما از طریق 02128423132 تماس بگیرید. و در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید، پیش از خرید مطمئن شوید. راه ارتباطی تیم MED 118  با کلینیک‌های شهرستان هم شماره تلفن 368-58-48-0912 است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
مشاوره