مقایسه انواع دستگاه لیزر موهای زائد

رشد موهای زائد در نواحی مختلف بدن همواره جزو دردسر ها و مشکلاتی بوده. که همه مردم درگیر آن بودند.روش های مختلفی برای رفع موهای زائد پیشنهاد می شود. که یا مانند اپیلاسیون دردآور هستند. یا مانند شیو کردن توسط تیغ به حوصله و زمان زیادی نیاز دارند . اما امروزه متد جدیدی تحت عنوان استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد مورد استفاده قرار گرفته است. که صد درجه بهتر از روش های قبلی می باشد .

مکانیزم لیزر موهای زائد به این شکل است. که اشعه ای با طول موج مشخص پرتاب می شود. و به پوست می رسد و باعث سوختن ملانین و پیازچه مو می شود. که در نتیجه شاهد سوختن و از بین رفتن موهای زائد با هر رنگی و در هر ناحیه ای اعم صورت و بدن هستیم .

سوختن موهای زائد اما باید در عمق های مختلف صورت بگیرد تا هم بدنه اصلی مو بسوزد. و هم عروق متصل به آن که با توجه به این اتفاق شاهد از بین رفتن موهای زائد بدون برگشت آن ها خواهیم بود .

طول موج های مورد نیاز دستگاه لیزر

طول موج های مورد نیاز برای از بین بردن کامل این موهای مزاحم اعم هستند. از 755 نانومتر و 808 نانومتر و 1064 نانومر که به ترتیب الکس و دایود و ان دیاگ نامگذاری می شوند .

البته نکته قابل توجه این است. که دستگاه های مختلفی در صنعت لیزر وجود دارند. که تک طول موج و دو طول موج و حتی سه طول موج هستند. و شما می توانید با توجه به شرایط کلینیکتون دستگاه مناسب خود را انتخاب کنید .

در چند سال گذشته البته بیشتر از دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت استفاده می شد. که تک طول موج بود و فقط می توانست. طول موج 755 نانومتر یا الکس را ساطع کند. که نتیجه دهی مناسبی داشت. و تقریبا می توان گفت که پایه و اساس طراحی و تولید دستگاه های لیزر نسل نوین می باشد .

اما در ادامه محققان و مهندسان پزشکی با تحقیق و آزمایش روی طیف طول موج های مختلف به این نتیجه رسیدند. که می توان طول موجی تولید کنند. که کمتر توسط لایه های پوست و ملانین جذب بشوند. و در نتیجه بیشتر داخل پوست نفوذ کنند و عروق وابسته به موهای زائد را نیز از بین ببرند .

اما دیگر طول موج مورد نیاز برای رفع کامل موهای زائد 808 نانومتر یا همان دایود است. که با توجه به فروکانسی که دارد بدنه اصلی مو در لایه درم را مورد هدف قرار می دهد .

لیزر-الکساندرایت

 

دستگاه لیزر چگونه موهای زائد را از بین می برد ؟

همانطور که می دانید موی زائد در لایه های مختلف پوست از هیپودرم تا اپی درم وجود دارد. و برای اینکه کاملا بتوانیم آن را از بین ببریم باید تمامی مو را از بین ببرید .

روش حذف موهای زائد با لیزر کاملا علمی و مبتنی بر فناوری های روز جهان است. که بدون آسیب رساندن به سلامت و زیبایی پوست می توان در لایه های زیرین اقدام به سوزاندن مو کند و برای همیشه شما را از دست این موها خلاص کند .

لیزر با بالا بردن درجه حرارت در ملانین باعث سوختن رنگدانه مو می شود. و در نتیجه شاهد رفع و قطع رشد این موها بعد از چند جلسه لیزر می باشیم. که بسیار کمک کننده و سریع و ساده است و هیج دوره نقاهتی نیز ندارد .

برای همین هم این روش برای از بین بردن موهای زائد بدن در هر ناحیه ای انقدر پرطرفدار شده است. و اکثر آدم های دوربرمان به دنیال لیزر موهای خود هستند .

دستگاه لیزر موهای زائد

 

انواع دستگاه های لیزر موهای زائد کدامند ؟

همانطور که در بالا اشاره شد نقطه تمایز دستگاه هایی که در فناوری لیزر موهای زائد هستند. منبع تولید لیزر و طول موجی است که ساطع می کنند .

سه طول موج اصلی که مورد نیاز هستند که نسبت به فناوری مورد استفاده در دستگاه قیمت های مختلفی را دارند. و به این معنا نیست که لیزر تک طول موج ارزان تر از سه طول موج باشد. خیر اتفاقا در برخی از موارد این نسبت برعکس است .

  • کندلا تک راد
  • کندلا دو راد
  • دایود
  • سوپرانو پلاتینیوم
  • سوپرانو تیتانیوم

کندلا تک راد :

احتمالا همه ی ما اسم دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا به گوشمان خورده است. و در دوستان و آشنایان فردی را سراغ داریم. که توسط این دستگاه لیزر شده باشد . کندلا تک راد یکی از قدیمی ترین تجهیزات کلینیکی می باشد. که بسیار هم اثربخش می باشد .

این دستگاه توسط سنگ راد فقط قادر است. یک طول موج را ساطع کند که 755 نانومتر است. و همان الکس می باشد اما همین طول موج موثر ترین اشعه برای از بین بردن موهای زائد است مخصوصا برای افرادی که نسبتا رنگ پوست روشنی دارند .

علاوه بر این کندلا تک راد جزو ایمن ترین دستگاه های پزشکی است که در بالا ترین سطوح استاندارد قرار دارد و هیچگونه عوارضی را برای مراجعه کننده به دنبال نخواهد داشت البته به شرطی که اپراتور لیزر آموزش درست و اصولی را دیده باشد .

اما از نظر قیمتی دستگاه کندلا قیمت نسبتا بالاتری دارد برای همین هم باعث می شود که کمتر کلینیک داران سمت این دستگاه بروند  .

 

 کندلا دو راد :

این دستگاه سنگ رادی دارد که می تواند دو طول موج 755 نانومتر یا الکس و 1064 نانومتر یا ان دیاگ را ساطع می کند و می تواند طیف وسیعی از پوست هارا با بالاترین کیفیت لیزر کند و موهای زائد را کاملا برای همیشه از بین ببرد .

تفوذ پذیری بیشتر 1064 نانومتر باعث می شود تا لیزر تا عروق تغذیه کننده مو برسد و با سوزاندن آن ها برای همیشه مانع رشد مجدد موهای زائد شود که این یک نتیجه ایده آل برای افرادی است که به دنبال از بین بردن موهای زائد خود هستند .

ظاهر کندلا تک راد و دو راد با یکدیگر متفاوت نیست و تنها تفاوت آن ها سنگ رادی است که منبع تولید لیزر است تا بتواند در جنتل مکس پرو هر دو طول موج را ساطع کند و خدمتی فوق العاده برای شما به ارمغان بیاورد .

دستگاه لیزر کندلا جنتل مکس پرو تقریبا جزو گران قیمت ترین دستگاه های لیزر موهای زائد می باشد که در ایران و سراسر جهان در مراکز زیبایی و لیزر مورد استفاده قرار می گیرد و مانند مدل تک راد از اثربخشی فوق العاده ای برخورد است و همینطور عوارضی نیز به دنبال ندارد .

 

 لیزر دایود :

نسل جدید دستگاه های لیزر موهای زائد که اصطلاحا به آن ها دایود بیس می گویند تقریبا از 5 سال پیش وارد کلینیک های زیبایی و مراکز لیزر شدند تا راحت تر و سریع تر از بین بردن موهای زائد توسط لیزر صورت پذیرد .

در این تکنولوژی لیزر ها تماسی شدند به این معنا که حتما باید پنجره اپتیکی یا سر هندپیس با سطح پوست ناحیه تحت درمان تماس پیدا می کرد تا تمام انرژی لیزر به صورت مستقیم وارد پوست شود و اقدام به سوزاندن لیزر موهای زائد کنند .

البته در اوایل بروز این تکنولوژی فقط امکان استفاده از یک طول موج صورت می پذیرفت .

حتما می دانید که یونش دلیل اصلی ساطع شدن پرتو های لیزر است . در سر هندپیس لیزر های دایود بیس ترکیبات شیمیایی ای وجود دارد که در زمان یونش این ترکیب شاهد رها شدن انرژی به صورت نور هستیم .

حال اگر بخواهیم لیزری با طول موج خاص مانند الکس یا دایود یا ان دیاگ را ساطع کنیم باید ترکیب شیمیایی را سر هندپیس به کار ببریم که زمان یونش الکترون انرژی مد نظر را آزاد کند .

با توضیح علمی بالا متوجه می شویم که ما می توانیم دستگاه لیزری با تک طول موج مورد نیاز خود داشته باشیم و با استفاده از همان لیزر اقدام به از بین بردن موهای زائد افراد و مراجعه کنندگان کنیم .

البته باید توجه داشته باشیم که به علت اینکه این دست از لیزر ها تک طول موج هستند و تماسی از نظر قیمتی نسبت به باقی دستگاه ها مناسب تر می باشد و شما می توانید با سرمایه گذاری نسبتا کمتری دستگاه را برای کلینیک یا مطب زیبایی خود تهیه نمایید .

 

سوپرانو پلاتینیوم :

بعد از گذشت چند سال دانشمندان و مهندسان پزشکی برای اثربخشی بیشتر و عوارض کمتر با ساعت ها تحقیق و آزمون و آزمایش توانستند. لیزر های دایود بیس را پیشرفته تر کنند و حرفه ای تر تولید کنند .

تا 2 سال پیش احتمالا لیزر پلاتینیوم جزو معروف ترین ها و محبوب ترین لیزر های جهان بود هنوز هم که هنوزه بسیاری از پزشکان و کلینیک داران به دنبال تجهیز مطب خود توسط پلاتینیوم هستند .

اثر بخشی فوق العاده بالا برای هر طیف رنگی پوستی به علت سه طول موج بودن. دستگاه یکی از دلایل این مقبولیت بود و هست .

علاوه بر این منو کاربردی و فوق یوزرفرندلی دستگاه که باعث می شد. اپراتور خیلی سریع نسبت به شاخصه های مراجعه کننده پارامتر ها را تنظیم کند. و سریعا شروع به لیزر کند .

همینطور ایمنی بالای دستگاه که عوارض لیزر موهای زائد را تا حد چشمگیری کاهش می داد. و باعث می شد تا بدون دغدغه افراد لیزر کنند. نیز تاثیر بسزایی برای خرید این دستگاه داشت .

سیستم خنک کننده حرفه ای لیزر پلاتینیوم که علاجی برای درد لیزر بود نیز باعث می شد. تا افراد این دستگاه را انتخاب کنند و موهای زائد خود را به کلینیک دارای لیزر پلاتینیوم بسپارند .

چیلر داخلی دستگاه با پایین آوردن دمای سرهندپیس باعث می شود. تا دمای سطح پوست نیز کاهش پیدا کند. و به زیر صفر برسد تا شاهد بی حس شدن و سر شدن موضعی پوست ناحیه تحت درمان شویم. و در نتیجه درد لیزر و سوزاندن موهای زائد را از بین ببریم .

لیرز پلاتینیوم که تولید شده در شرکت بین المللی آلما می باشد. انقلابی را در دستگاه های لیزر موهای زائد به وجود آورد و خودش نیز این راه را ادامه داد .

 

سوپرانو تیتانیوم :

کمپانی تولید تجهیزات پزشکی آلما اما به پلاتینوم راضی نشد. و تقریبا دو سال پیش نسل جدیدی از دستگاه های لیزر موهای زائد دایود بیس سه سول موج را تولید و عرضه کرد .

دستگاه لیزر سوپرانو تیتانیوم از نظر اثربخشی بسیار با کیفیت تر و قوی تر و از نظر عوارض بسیار کم عارضه تر و از نظر ایمنی نیز دارای استاندارد های بالاتری نسبت به مدل قبلی یعنی پلاتینیوم است .

از نظر ظاهری نیز بسیار زیبا تر و شکیل تر شده است. تا علاوه بر کیفیت خروجی دستگاه باعث افزایش اعتبار و زیبایی کلینیک زیبایی شما نیز بشود .

ال سی دی بزرگ تر و 4k که روی دستگاه سوار شده است. کیفیت تاچ اسکرین را چندین برابر کرده است. و همینطور زیبایی را نیز به دستگاه القا کرده است .

سیستم خنک کنندگی دستگاه که منجر به کاهش و از بین رفتن درد مراجعه کننده. در هنگام لیزر کردن موهای زائد خود می شد. نیز حرفه ای تر شده و اصطلاحا دابل کولینگ شده است .

یعنی علاوه بر چیلر داخلی دستگاه یک قطعه خنک کننده به نام TEC نیز به سر هندپیس اضافه شده. تا قبل از پمپاژ آب به رادیاتور آب کمی خنک تر شود. که دو نکته را به دنبال داشته است .

و دوم که بسیار مهم تر است طول عمر دستگاه با دابل کولینگ شدن سیستم خنک کنندگی لیزر تیتانیوم افزایش یافته. و شما دیرتر نسبت به پلاتینوم شاهد ایجاد خرابی روی دستگاه خود هستید .

دستگاه لیزر موهای زائد

 

کدام دستگاه لیزر بهتر است ؟

در بالا تقریبا همه ی دستگاه های روز دنیا را تک به تک بررسی کردیم. و به بررسی آن ها پرداختیم و سعی کردیم نقاط قوت و ضعف هر یک را بیان کنیم .

با با توجه به تفاسیر بالا اگر قصد راه اندازی کلینیک زیبایی را داریم. کدام یک از دستگاه ها را خریداری کنیم تا بتوانیم هم خیلی سریع برگشت سرمایه داشته باشیم. و هم بهترین خدمات را ارائه دهیم ؟

برای تصمیم گیری اول باید به این نتیجه برسید. که دستگاه چند طول موج می خواهید خریداری کنید. تا یک دسته بندی کلی از دستگاه ها داشته باشید .

دومین موردی که باید ملاک قرار دهید میزان بودجه ای است. که برای تجهیز کردن لاین لیزر موهای زائد کلینیک خود می خواهید در نظر بگیرید .

بعنوان مثال اگر از آن دست افرادی هستید. که فکر میکنید دستگاه های تک طول موج کیفیت بالا تری دارند. شما باید بین لیزر های کندلا و دایود بیس یکی را انتخاب کنید. که اتفاقا اختلاف قیمتی نسبتا زیادی نیز دارند .

اگر فردی متمول هستید و میخواهید شروع پر قدرتی داشته باشید. تا بتوانید خیلی سریع در رقابت با کلنیک های اطرافتان برنده شوید. و اعتبار کسب کنید خب به شما دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا را پیشنهاد می کنیم. که تک طول موج 755 نانومتر می باشد و از نظر استاندارد ها نیز بسیار قوی است .

و به صورت غیرتماسی لیزر می کند که باعث بهداشتی تر بودن آن نسبت به لیزر های تماسی است .

اما اگر به دنبال این هستید که با سرمایه گذاری کمتری خدمات لیزر موهای زائد خود را فعال کنید. لیزر های دایودی تک طول موج گزینه های مناسبی هستند. که اثربخشی خود را دارند و مراجعه کنندگان شما را کاملا با رضایت از مطب بیرون می فرستد .

خرید لیزر های سه طول موج

اما اگر به دنبال خرید لیزر های سه طول موج هستید. تا هر طیفی از رنگ مو و پوست را بتوانید در کلینیکتان لیزر کنید. پیشنهاد ما به شما لیزر تیتانیوم است که نسبت به پلاتینیوم بسیار کارآمد تر و بهتر شده است .

لیزر تیتانیوم دارای 12 ماژول در سر هندپیس است. که به صورت تکرار شونده هر کدام از ماژول ها یک طول موج را پرتاب می کنند. تا در این شرایط لیزر هم به لایه هیپودرم هم لایه درم و هم به لایه اپی درم می رسد و مو را به طور ریشه ای می سوزاند و از بین می برد .

با توجه به سیستم دابل کولینگی که دارد نیز هم طور عمر دستگاه را افزایش می دهد. و هم با توجه به کاهش محسوس دمای سر هندپیس پوست را کاملا بی حس می کند. که سبب می شود درد کلاینت در هنگام لیزر شدن از بین برود .

باید توجه داشته باشید که پلاتینیوم نیز مانند تیتانیوم جزو بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد در ایران و جهان می باشد .

 

عوارض کدام یک از دستگاه های لیزر موهای زائد بیشتر است ؟

اگر بگوییم دستگاه هایی که معرفی کردیم هیچگونه عارضه ای برای افراد ندارد. نسبتا اشتباه گفته ایم. زیرا به هر حال لیزر وارد بافت پوست می شود .

اما اگر اپراتوری آموزش دقیق و کاملا تخصصی دیده باشد. و تجربه کافی لیزر موهای زائد را داشته باشد. می توانیم بگوییم که عوارض لیزر با هر دستگاهی بسیار پایین می آید و تقریبا به صفر می رسد .

شایع ترین عارضه ها

یکی از شایع ترین عارضه هایی که پس از لیزر کردن پیش می آید سوختگی است. که دلیلش دقیقا عدم تجربه و آموزش اپراتور است .

پس می توان نتیجه گرفت که دستگاه ها اگر توسط اپراتور متخصص مورد استفاده قرار بگیرند به خودی خود عوارضی ندارند .

اما اگر بخواهیم خیلی تخصصی بررسی کنیم شاید سوختگی در لیزر های تماسی مانند دایود یا پلاتینیوم یا تیتانیوم بیشتر باشد. و لت آن نیز کانتکت بودن یا تماسی بودن آن است .

حتما می دانید که برای استفاده از لیزر های تماسی باید حتما ژل وجود داشته باشد. تا رسانش را بالاتر ببرد و بالا و پایین بودن پوست را پر کند. تا ضریب شکست برای همه سطوح یکی باشد تا لیزر به طور یکنواخت وارد پوست شود .

بعنوان مثال اگر در ناحیه ای ژل وجود نداشته باشد. و لیزر شود احتمال سوختگی در این ناحیه بالا می باشد.

اما خب قیمت دستگاه الکساندرایت کندلا خیلی بالا تر است. اما اگر می توانید تامین بودجه کنید. و خیلی نگران عوارض هستید. به شما توصیه می کنیم که برای کلینیک خود کندلا تهیه کنید و بدون نگرانی مراجعه کنندگان خود را لیزر کنید .

اما اگر دستگاه تیتانیوم را خریداری می کنید. دقت کنید تا آموزش کاملا تخصصی روی مدل بگیرید. تا بتوانید بدون ذره ای عارضه موهای زائد افراد را با هر رنگی و در هر ناحیه ای لیزر کنید و نگران عوارض آن نیز نباشید .

دستگاه لیزرپلاتینیوم

با هر دستگاه چند جلسه برای رفع موهای زائد مورد نیاز است ؟

همانطور که به تفضیل توضیح داده شد فرایند تولید لیزر در انواع دستگاه های لیزر موهای زائد متفاوت است.  اما هر دستگاه تقریبا تعداد جلسات مختلفی برای لیزر فول بادی نیاز دارد .

دستگاه کندلا اشعه لیزر خود را توسط سنگ راد تولید می کند . این سنگ در زمان واکنش شیمیایی نوری با طول موج دقیقا 755 نانومتر تولید می کند. که علت اصلی نام گذاری این دستگاه به نام الکساندرایت است .

بعد از آن که لیزر از درگاه خارج می شود. توسط فیبر نوری جذب می شود. و به سر هندپیس انتقال پیدا میکند و به پوست می رسد .

اما به عنوان مثال دستگاه لیزر سوپرانو آیس تیتانیوم برند الما لیزربار که سورس تولید لیزر است. دقیقا پشت هندپیس قرار دارد و مستقیما و بدون رابط به پوست پرتاب می شود .

تعداد جلسات با لیزر الکساندرایت

به عنوان مثال تعداد جلسات با لیزر الکساندرایت کندلا تک راد یا تک طول موج تقریبا بین 4 تا 10 جلسه متغیر است. و نسبت به رنگ مو و رنگ پوست و حجم تراکم مو این تعداد جلسات بالا و پایین می شود .

البته هستند افرادی که توسط کندلا جنتل مکس پرو لیزر شده اند. و تقریبا در 3 جلسه هم به نتیجه دلخواه خود رسیده اند. اما به طور متوسط همانطور که گفته شد به 4 تا 10 جلسه متغیر نیاز است .

کدام دستگاه درد بیشتری در هنگام لیزر موهای زائد دارد ؟

خب دستگاه های پلاتینیوم و تیتانیوم به علت تماسی بودن می توان سیستم خنک کنندگی روی آن ها سوار کرد تا دمای سر هندپیس به شدت کاهش پیدا کند .

در ادامه کاهش دمای سر هندپیس تا تقریبا منفی 18 درجه شاهد بی حس شدن سلول های سطحی پوست هستیم. که منجر به از بین رفتن درد مراجعه کننده در حین لیزر کردن می شود .

اما لیزر های غیر تماسی به این علت که با سطح پوست کانتکتی ندارند نمی توانند از سیستم خنک کننده TEC استفاده کنند .

برای همین هم از تکنولوژی air cooling یا خنک کنندگی توسط هوا استفاده می کنند . در این روش شما نیاز به تهیه ی یک دستگاه جداگنه به اسم ایر کولینگ دارید .

با این روش زمانی که دارید ناحیه تحت درمان را لیزر می کنید. باید هندپیس ایر کولینگ را نیز سمت ناحیه بگیرید. تا گاز نیتروژن دمای سطح پوست را کاهش دهد. و همان بی حسی را در لایه های مختلف پوست به وجود بیاورد.

دستگاه لیزرموهای زائد

مقایسه انواع دستگاه لیزر موهای زائد :

اگر قصد راه اندازی کلینیک زیبایی دارید یا مرکزی دارید .که می خواهید لاین خدمات لیزر موهای زائد را نیز به آن اضافه کنید. به شما توصیه می کنیم تا با تحقیق درباره انواع تجهیزات لیزر بهترین آن ها را خریداری کنید. تا هم بتوانید خیلی سریع به درآمدزایی برسید و هم خدماتی با بهترین کیفیت به مشتریان و مراجعه کنندگان خود ارائه بدهید .

در این بین برای پزشکان و کلینیک دارانی که نمی خواهند. بودجه خیلی بالایی را برای خرید لیزر موهای زائد خود در نظر بگیرند. پیشنهاد ما دستگاه لیزر موهای زائد سوپرانو ایس تیتانیوم برند آلما می باشد .

و هم با توجه به سیستم خنک کنندگی حرفه ای که دارد. درد را کاملا از بین می برد تا افراد دیگر ترسی نداشته باشند. و با خیال راحت به کلینیک شما بیایند و اقدام به لیزر کردن موهای زائد خود با هر رنگی و در هر ناحیه ای از بدن کنند .

ظاهر جذاب و شیکی که دستگاه تیتانیوم دارد نیز می تواند دلیلی باشد. برای خرید این دستگاه که در هنگام لیزر کردن حس خوبی را به کلاینت منتقل می کند. و باعث افزایش اعتبار کلینیک یا مطب زیبایی شما می شود .

البته که اگر می توانید بیشتر هزینه کنید دستگاه لیزر کندلا تک راد یا دو راد نیز می توانید گزینه های فوق العاده ای برای شما باشند تا با خرید این دستگاه ها از نام خود دستگاه ها نیز برای تبلیغ استفاده کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
مشاوره