شما به‌ عنوان یک خانم حتماً تا به حال بارها و بارها دچار عفونت واژن شده‌اید . عفونتی که بسیار طاقت‌فرسا و در مواردی حتی خطرناک است . خطرناک از این لحاظ که عفونت‌های شدید در واژن می‌تواند به شدت برای رحم خطرناک باشد. اما درهرحال این عفونت در بین خانم‌ها بسیار رایج است.

اما راه درمان آن چیست؟ آیا اگر از آن دسته خانم‌هایی هستید که زیاد به این عفونت دچار می‌شوید ، تابه‌حال به درمان قطعی آن فکر کرده‌اید . درمانی که برای همیشه آن را از بین ببرد! درمان‌های خانگی و داروهای گیاهی و البته داروهای شیمیایی فراوانی برای رفع عفونت واژن وجود دارد. همه‌ی این‌ها می‌توانند به‌صورت کوتاه‌مدت و یا برای کسانی که عفونت در آن‌ها خیلی دیر به دیر اتفاق می‌افتد، مشکل‌گشا باشند.

اما اگر مرتباً دچار این بیماری می‌شوید، ما راه‌حل بهتری برای شما داریم. پلاسما تراپی واژن که به‌طور قطعی و صد در صد باعث از بین رفتن عفونت‌ها در ناحیه واژن شما می‌شود. البته ناگفته نماند که مزایا و فوایدی که پلاسما تراپی دارد فقط محدود به از بین بردن عفونت ناحیه واژن نمی‌شود. آن‌چه در این نوشتار به آن می‌پردازیم بررسی این روش و چونگی انجام آن و مزایایی که دارد است. پس در ادامه با ما باشید تا تمامی اطلاعات در رابطه با پلاسما جت واژن را در اختیار شما بگذاریم.

پلاسما تراپی واژن

انواع عفونت واژن و علائم آن

شاید در ابتدا بد نباشد که انواع عفونت‌هایی که برای واژن خانم‌ها اتفاق می‌افتد و علل آن‌ها را بررسی کنیم. عفونت‌هایی که در ناحیه واژن رخ می‌دهند معمولاً در سه گروه باکتریایی، انگلی و یا قارچی قرار می‌گیرند. هرکدام از این عفونت‌ها با دیگری متفاوت بوده و منبع جداگانه‌ای دارد. حتی در برخی از مواقع روش‌های درمانی هر عفونت با دیگری نیز متفاوت است. علائم هر نوع از عفونت نیز ممکن است با دیگری متفاوت باشد. اما به‌طور کلی برای عفونت‌های ناحیه واژن می‌توان علائم زیر را به صورت مشترکاً در نظر گرفت:

 • درد و سوزش در هنگام ادرار
 • درد در رابطه جنسی
 • سوزش و خارش شدید در ناحیه واژن
 • ترشحات زیاد و اصولاً بدبو با رنگ‌های تیره

پلاسما تراپی واژن روشی است که می‌توانید با انجام آن از شر تمامی این علائم برای همیشه خلاص شوید.

پلاسما تراپی واژن

چرا عفونت واژن به وجود می‌آید؟

یکی‌دیگر از مواردی که باید قبل از بررسی پلاسما تراپی واژن به آن اشاره کنیم، دلیل به وجود آمدن عفونت‌های ناحیه واژن است. آیا تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا دچار عفونت می‌شوید؟ ایجاد عفونت در واژن با توجه به نوع عفونت می‌تواند متفاوت باشد. استفاده از لباس‌های زیر تنگ و چسبان، عدم رعایت بهداشت، روابط جنسی بدون رعایت اصول بهداشتی، استفاده از شوینده‌های قلیایی مانند صابون و چندی دیگر از موارد همگی می‌تواند باعث ایجاد عفونت در واژن خانم‌ها شود.

پلاسما تراپی واژن چیست؟

پلاسما جت واژن (پلاسما جت نام وسیله‌ای است که پلاسما تراپی با آن انجام می‌گیرد) روشی است که شاید بیش‌تر، کاربردهای زیبایی آن مرسوم باشد. در این روش سلول‌های پوستی تحریک می‌شود و کلاژن‌سازی در ناحیه واژن انجام می‌گیرد. وقتی سلول‌های پوستی در واژن فعال شوند و کلاژن ساخته شود، پوست در آن ناحیه سفت، محکم و سفید می‌شود. پس می‌توان گفت یکی از کاربردی‌ترین هدف‌ها از پلاسما تراپی واژن، زیباسازی آن ناحیه و رفع افتادگی پوست در آن قسمت خواهد بود. کلاژن‌ها در این روش با ایجاد حرارت به وجود می‌آیند.

پلاسما تراپی واژن

اما باید بدانید که پلاسما تراپی واژن به‌عنوان یک روش مؤثر و غیرتهاجمی برای از بین بردن عفونت واژن خانم‌ها نیز معرفی می‌شود. روشی که در آن با پلاسما جت، میکروب‌کشی شدیدی در واژن انجام می‌شود و شما از شر عفونت‌هایی که در آن ناحیه به وجود می‌آید برای همیشه خلاص می‌شوید.

پبیستر بدانید : کربوکسی تراپی واژن چیست؟

پلاسما جت واژن چگونه انجام می‌گیرد؟

حال که با این روش آشنا شده و از کاربردهای آن آگاه شدید، نوبت به آن رسیده است که بدانیم پلاسما تراپی چگونه انجام می‌گیرد. برای انجام این روش باید دو مرحله اساسی طی شود. در ابتدا برای انجام اولین مرحله، به کمک یک دستگاه به‌خصوص، مقداری پلاسما از خون فرد متقاضی گرفته می‌شود. در واقع قرار است از این پلاسماها برای تزریق به واژن فرد استفاد شود. پلاسمای خون دارای مقدار خیلی زیادی پلاکت و پروتئین است. این مواد برای تحریک‌سازی کلاژن‌ها در ناحیه واژن لازم خواهند بود. به همین دلیل است که به پلاسمای خون فرد نیاز است. ( vaginal plasma therapy )

پلاسما تراپی واژن

حال نوبت مرحله دوم و تزریق پلاسما به واژن رسیده است. در این مرحله نیز به کمک یک دستگاه خاص پلاسما به فرد در ناحیه واژن او تزریق می‌شود. حال اگر هدف از پلاسما جت واژن از بین رفتن عفونت‌ها در آن ناحیه باشد، پزشک اقدام به وارد کردن گاز کربن دی اکسید در این مرحله می‌کند. در این روش لوله‌ای شیشه را در داخل واژن فرد قرار داده و از طریق همین لوله، گاز کربن دی اکسید وارد واژن می‌شود. وظیفه این گاز این است که میکروارگانیزم آزاد کرده و از این طریق عفونت‌های واژن را از بین برده و باکتری‌ها را می‌کشد.

انواع مختلف دستگاه پلاسما تراپی واژن

همان‌طور که پیش‌تر هم اعلام کردیم، پلاسما تراپی واژن برای اهداف گوناگون از جله زیبایی بخشی و همچنین رفع عفونت‌های واژن انجام می‌شود. در واقع می‌توان گفت پلاسما تراپی به دو روش مختلف با نام‌های ED  و DBD انجام می‌گیرد. از روش اول برای عملیات مربوط به زیباسازی واژن استفاده می‌شود. برداشتن انواع زگیل‌های تناسلی و خال‌ها و همچنین روشن کردن واژن و زیباسازی آن در این روش انجام می‌گیرد. اما روش دوم برای ضدعفونی کردن واژن و از بین بردن انواع باکتری‌ها و قارچ‌ها صورت می‌گیرد. در این روش همان‌طور که پیش‌تر هم ذکر کردیم، گاز کربن دی اکسید به داخل واژن دمی‌ده می‌شود. بهترین دستگاه پلاسما تراپی (دستگاه پلاسما جت پزشکی ) را از ما بخواهید.

پلاسما تراپی واژن

مزایای پلاسما تراپی واژن چیست؟

پلاسما جت واژن از جمله روش‌هایی است که می‌توان مزایای بی‌شماری را برای آن در نظر گرفته. از زیبایی گرفته تا مسائل مربوط به درمان واژن، همگی با روش پلاسما تراپی قابل برآورده شدن است. در زیر به مواردی از مهم‌ترین مزایایی که این روش دارد اشاره خواهیم کرد:

 • رفع هر گونه سوزش در زمان ادرار
 • از بین بردن عفونت‌های مربوط به ناحیه واژن
 • هزینه کم‌تر و بدون اثر زخم (در مقایسه با انواع عمل‌های زیبایی)
 • دوران نقاهت کم‌تر نسبت به انواع عمل‌ها
 • روشن و سفید کردن پوست در ناحیه واژن
 • از بین بردن بی‌اختیاری ادرار
 • جوان‌سازی واژن از طریق کلاژن‌سازی
 • بهبود روابط جنسی از طریق از بین بردن خشکی‌ها و ایجاد رطوبت در ناحیه واژن

پلاسما تراپی واژن

عوارض پلاسمای واژن چیست؟

شاید بتوان گفت پلاسما جت واژن واقعاً دارای عوارض زیادی نخواهد بود و یا این که آن قدر مزایای آن زیاد است که دیگر عوارض ناچیزی هم که دارد به چشم نمی‌آید. اما با این حال به چندی از این معایب در این جا اشاره خواهیم کرد:

 • ایجاد التهاب و قرمزی و گاهی زخم برای افرادی که دارای پوست‌های خیلی حساس هستند.
 • ایجاد سوزش و خارش بعد از انجام پلاسما تراپی ممکن است وجود داشته باشد.
 • در مواردی خیلی کم ممکن است بعد از پلاسما تراپی واژن، مشکلاتی در رابطه جنسی به وجود بیاید.

در نهایت ذکر این نکته دارای اهمیت است که اگر پلاسما جت توسط پزشک متخصص و ماهر در این زمینه انجام گیرد، امکان ایجاد هر کدام از این معایب خیلی خیلی کم می‌شود.

پلاسما تراپی واژن

آیا عفونت واژن در پلاسما تراپی برای همیشه از بین می‌رود؟

یکی از متداول‌ترین سؤالاتی که برای خانم‌ها پیش می‌آید این است که بعد از پلاسما تراپی تا چه زمانی می‌توان از شر عفونت‌های واژن در امان ماند. این که عفونت‌ها دوباره چه زمانی سر و کله‍شان پیدا می‌شود، به عوامل مختلفی بستگی دارد. تبحر و تخصص پزشکی که عمل پلاسما تراپی واژن توسط او انجام می‌شود، از اهمیت زیادی برخوردار است. نحوه انجام پلاسما تراپی و حتی مدل دستگاه جت نیز همگی از عواملی هستند که در به وجود آمدن دوباره عفونت مؤثر هستند. اما در هر حال پلاسما جت واژن یکی از مؤثرترین و بهترین روش‌ها برای از بین بردن عفونت واژن و زیبایی بخشی به آن خواهد بود.

پلاسما تراپی واژن

مدت زمان پلاسما تراپی و تعداد جلسات لازم

مدتی زمانی که برای انجام پلاسما تراپی واژن نیاز است، در حدود یک ساعت است. همان‌طور که پیش‌تر هم ذکر کردیم تنها با یک تزریق ساده پلاسما جت واژن انجام می‌شود. بسته به هدفی که شما از پلاسما درمانی دارید و مقدار عفونتی که واژن شما به آن دچار است، جلسات پلاسما تراپی از یک جلسه تا 3 جلسه و یا حتی بیش‌تر می‌تواند متفاوت باشد. در هر صورت این امری است که پزشک متخصص بعد از معاینه شما باید در رابطه با آن تصمیم گیری کند.

آیا پلاسمای واژن محدودیت سنی دارد؟

یکی از بهترین مزایای عمل پلاسما تراپی واژن این است که در آن هیچ محدودیت سنی وجود نخواهد داشت. برای جوان‌سازی و روشن کردن رنگ نواحی اطراف واژن، لازم نیست که متقاضی حتماً سن و شرایط خاصی را داشته باشد و بدون هیچ محدودیتی عمل زیباسازی واژن از طریق پلاسما تراپی انجام می‌شود.

هزینه پلاسما جت واژن چقدر است؟

هزینه پلاسمان تراپی نیز از فاکتورهایی است که به عوامل مختلفی بستگی دارد. به همین‌دلیل نمی‌توان یک عدد ثابت را به عنوان هزینه آن اعلام کرد. هزینه نهایی توسط پزشک و بعد از این که شما را به طور کامل معاینه کرد، اعلام خواهد شد. تعداد جلسات لازم، نوع پوست و افتادگی آن، مقدار عفونت، سالن مراجعه، پزشک متخصص و چندی از عوامل دیگر، همگی در تعیین قیمت پلاسما تراپی واژن مؤثر خواهند بود.

پلاسما تراپی واژن

آیا پلاسما تراپی با درد همراه خواهد بود؟

از آن جایی که این روش تهاجمی نیست و هیچ‌گونه برش و تیغی در آن به کار نمی‌رود، به هیچ‌وجه در حین اجرا پلاسما تراپی واژن، شما دردی را احساس نخواهید کرد. این دقیقاً می‌تواند یکی‌دیگر از مهم‌ترین مزایا پلاسما تراپی باشد. این که درد در آن وجود ندارد و مدت زمان نقاهت آن نیز در مقایسه با سایر عمل‌ها بسیار کم است.

آن چه در این جا بدان پرداختیم بررسی روشی با نام پلاسما تراپی واژن بود. روشی که به تازگی کاربردهای فراوانی داشته و متقاضیان زیادی را نیز به خود جلب کرده است. در پلاسما تراپی، علاوه بر این که هدف ایجاد زیبایی و سفید کردن پوست در ناحیه واژن است، هدف‌های درمانی دیگری مانند از بین بردن هر گونه عفونت در آن ناحیه نیز در نظر گرفته می‌شود. این روش یکی از مؤثرترین روش‌ها در جهت از بین عفونت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

سایت محافظت شده می باشد.
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید